• Визначено лауреатів премії імені Панаса Мирного

Визначено лауреатів премії імені Панаса Мирного

23 октября 2020 г.
 

Полтавська обласна премія імені Панаса Мирного (син. Премія імені Панаса Мирного) — щорічна літературно-мистецька премія за найкращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Полтавщини та Української держави в цілому.

Премія заснована розпорядженням голови Полтавської обласної ради 7 квітня 1999 року за пропозицією Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного для відзначення письменників, науковців, працівників освіти й культури, журналістів, митців, майстрів народних ремесел, ділових людей, громадських і державних діячів за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, журналістики, публіцистики, театру, музики, живопису, народної творчості, архітектури, громадської діяльності. Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються. Премія не може бути присуджена посмертно.

Премія імені Панаса Мирного присуджується у наступних номінаціях:

  • література, літературознавство;
  • мистецтво;
  • народна творчість, народні ремесла;
  • журналістика, публіцистика;
  • благодійна та громадська діяльність.

Цього року заідання журї премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного відбулося під головуванням заступника голови облради Анатолія Ханка. Журі ознайомилося з матеріалами, поданими на здобуття премії у чотирьох номінаціях.

Більшість голосів у номінації «Журналістика. Публіцистика» отримав доктор історичних наук Василь Деревінський за книжку «Вʼячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою», яка вийшла у Видавництві Vivat.

Найбільше претендентів виявилося у номінації «Література. Літературознавство», тож довелося брати до уваги не тільки цінність тексту, а й рівень поліграфії, ілюстрацій.

Лауретатом визнали полтавського письменника Віктора Сердюка за книгу казок «Усі дива трапляються в дитинстві» (Полтава: Полтавський літератор, 2017).

У номінації «Мистецтво» відзначили заслуженого майстра народної творчості України, художника Олександра Бабенка за вагомий внесок у національно-культурне відродження Української держави, а в номінації «Народна творчість.

“Народні ремесла» – майстра килимарства, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ніну Токову за творчий доробок.

Найщиріші привітання усім номінантам премії від творчої команди Видавництва Vivat!

 
 
Комментарии  
 
 
Читайте также  
25 марта 2020 г.  
Бизнес, саморазвитие и досуг. 7 новинок первого квартала, которыми мы гордимся Подробнее
06 марта 2020 г.  
Команда Vivat поздравляет с 8 марта Подробнее
Блог
 
Бизнес, саморазвитие и досуг. 7 новинок первого квартала, которыми мы гордимся Подробнее 25 марта 2020 г.
 
Команда Vivat поздравляет с 8 марта Подробнее 06 марта 2020 г.
 
В Киеве открылось представительство Vivat Подробнее 02 марта 2020 г.