• Интервью с автором сказки «Супер хвост» — с Ольгой Пилипенко

Интервью с автором сказки «Супер хвост» — с Ольгой Пилипенко

26 ноября 2020 г.
Интервью  

Інтерв’ю з авторкою казки «Суперхвіст» — з Ольгою Пилипенко. Видавництво "Віват"

Недавно в издательстве «Vivat» вышло второе издание украинской современницы, детской писательницы Ольги Пилипенко «Супер хвост».

 

— Насколько я знаю, вы с детства мечтали стать детской писательницей. Расскажите, пожалуйста, свою историю успеха.

— Ну, про успіх говорити ще зарано. Наразі вийшли лише дві мої книжки («Дуже НЕчемний лемур» та «СуперХвіст»), тож я затамувала подих в очікуванні — сподобаються вони читачеві чи ні, купуватимуть їх чи так і залишать на полиці книжкової крамниці… Власне, перші свої кроки у створенні текстів я зробила, працюючи  в  підліткових часописах «УХтышка» та «Super-Puper!». Починала з поодиноких статей на тему кулінарії, моди та краси — а за кілька місяців уже робила геть усе, від планування тематики кожного номеру до створення всіх матеріалів (то були не тільки різноманітні пізнавальні статті, а й казки, вірші, ігри тощо). Утім, навіть тоді я не усвідомлювала, наскільки складно писати повноцінні книжки! Тут недостатньо щось нафантазувати, вигадати якусь історію — треба викласти її так, щоби вона цікаво читалася, була захопливою і зрозумілою. Цю науку я почала опановувати саме «з легкої руки» видавництва «Vivat»!

Певної миті зірки склалися так, що моє пристрасне бажання створювати щось своє збіглося з потребами видавництва. І за це я дуже вдячна тим чудовим людям, котрі працюють у «Віваті», а найбільше — провідному редакторові відділу дитячої літератури Наталі Олянішиній. Мені дуже хочеться, аби мої історії дійшли до читача і припали йому до душі. Знаєте, Стівен Кінг розподіляє всіх письменників на дві категорії: тих, хто намагається у своїх творах догодити читачеві, і тих, хто через творчість висловлює власні переживання. Я зухвало сподіваюся сумістити й те й інше!

Читайте также: Видеообзор книги «Очень вежливый лемур» Ольги Пилипенко

 

— Какая ваша книга нравится вам больше всего?

— Ох, я не можу обрати з них свою улюблену. Історії — як діти: ти їх народжуєш, плекаєш, піклуєшся про них, і всі тобі однаково любі. Кожна має свої «фішечки»: в «Лемурі» — карколомний фантастичний сюжет, у «Хвості» — неймовірно гарні малюнки (але то не моя заслуга ), у «Домовичкові», який тільки готується до друку, — незвичний переспів української міфології. Але є в цих історіях і дещо спільне. Всі вони веселенькі, гумористичні, легкі для сприйняття.

Ольга Пилипенко - автор видавництва "Віват"

Ольга Пилипенко

 

— Опишите свое рабочее место, уголок, где рождаются такие удивительные и шуточные сказки.

— Гм… Та нічого особливого… Старий письмовий стіл у кутку біля вікна, старий комп з величезним череватим монітором, старенький стільчик… Утім, затишним і «натхненним» це місце для мене роблять постери з моїх улюблених фільмів: «Сутінок» та «Щоденників вампіра». Як не дивно, вони дуже сприяють створенню чогось доброго та милого!

 

— Недавно я прочитала своему малышу вашу книгу «СуперХвост», и ему очень понравилось. Во время чтения он настолько заинтересовался, что не мог дождаться, чем же закончится сказка! Откуда появилась идея написать историю о хвастливых птицах?

— Ну-у, був у мене один однокласник, який постійно щось прибріхував про себе, — однак учителька захищала його: «Хлопчик не бреше, хлопчик фантазує…» І ще був один друзяка, який одного дня зателефонував мені й заявив, що їде за кордон учитися музики. Тоді я подумала, що все це байки, і, хоча згодом дізналася, що він дійсно поїхав, «осад», так би мовити, лишився… А загалом — довкола є чимало людей, котрі вихваляються різноманітними своїми чеснотами, а потрапивши у якусь складну ситуацію, виявляються геть безпорадними, і тоді всі бачать, що всі їхні чесноти були вигаданими! Пташки — це символічне втілення таких людей, адже у природі вони дійсно змагаються, в кого кращий хвіст, аби довести свою перевагу над рештою собі подібних.

Читайте также: Дебют автора: «Очень вежливый лемур» Ольги Пилипенко

 

— Что вас вдохновляет к написанию? Ведь у каждого автора есть муза. Кто или что является музой для вас?

— Мабуть, музи в конкретній людській подобі в мене немає. А натхненням для мене зазвичай слугує спостереження за поведінкою людей довкола, читання статей і перегляд передач про інші країни, природу, звичаї тощо, тощо… Окрім того, особисто для мене дуже важливою є підтримка рідних!

 

— Над чем вы работаете сегодня?

—Тільки-но я розпочала роботу над укладанням величезної дитячої енциклопедії про все на світі. Ну і паралельно «бавлюся» створенням віршиків для найменших діточок про тварин! Робота, зізнаюся, нелегка, тож побажайте мені успіху!

— Спасибо вам за интервью. Успехов и вдохновения вам, Ольга.

 
 
Комментарии  
 
 
Читайте также  
02 сентября 2016 г. ИНТЕРВЬЮ  
Папа в декрете: Артем Чапай Подробнее
08 августа 2016 г. ИНТЕРВЬЮ  
9 вопросов художнице — Ирине Потапенко Подробнее
Блог
 
Бизнес, саморазвитие и досуг. 7 новинок первого квартала, которыми мы гордимся Подробнее 25 марта 2020 г.
 
Команда Vivat поздравляет с 8 марта Подробнее 06 марта 2020 г.
 
В Киеве открылось представительство Vivat Подробнее 02 марта 2020 г.