Юрій Луценко висунув ідею створення в Україні громадського Інституту книги

22 листопада 2017 р.
 

Лідер парламентської фракції БПП Юрій Луценко висунув ідею створення в Україні Інституту книги за прикладом аналогічної структури, що працює в Польщі.

Книжкова рада 28 мая 2015Виступаючи на засіданні Книжкової Ради в Харкові, він заявив, що сьогодні в Україні не існує політики влади щодо книговидання.

Ю. Луценко переконаний, що саме національний Інститут книги міг би стати центром вироблення такої політики та її реалізації. Він запропонував учасникам Книжкової Ради подумати над ідеєю створення такої інституції в якості громадської ініціативи.

Учасники Книжкової Ради зійшлися на думці, що видавнича справа вимагає серйозних змін, і Інститут книги міг би стати одним із визначальних елементів для розвитку друкарства. Водночас багато хто вважає, що такий Інститут, як і в Польщі, повинен створюватися за допомогою держави.

Як зазначила, зокрема, директор Львівського форуму видавців Олександра Коваль, Інститут книги повинен мати стабільне фінансування та широкі повноваження, «інакше це буде несерйозно».

Ю. Луценко також зазначив, що цього року виділені найбільші за всю історію незалежності фінансові ресурси на програму «Українська книга» – 50 млн. грн. – і закріплені пільги з ПДВ для книговидавців.

Але, як зазначив Ю. Луценко, цього мало, оскільки ситуація вимагає системних рішень, у тому числі і з політичної причини. «У тих регіонах, де більше читають, менше сепаратистських настроїв», – сказав Ю. Луценко.

Книжкова Рада – неформальний клуб видавців, який вперше зібрався в Харкові в рамках фестивалю «Kharkiv BookFest». Завдання Книжкової Ради – позначити загальні проблеми галузі та окреслити шляхи їх вирішення. Організаторами фестивалю стали Група компаній «Фактор», видавництво «Vivat», Харківська міська рада та благодійний фонд Юрія Сапронова.

 
 
Коментарі  
 
 
Читайте також  
06 жовтня 2016 р.  
Дитячої літератури не може бути забагато Докладніше
05 жовтня 2016 р.  
«Неболови»: реалістичні історії про саме життя Докладніше
Блог
 
Великі книжки для маленьких дітей Докладніше 22 листопада 2017 р.
 
Два дні з Дарою Корній у Харкові Докладніше 03 листопада 2017 р.
 
"Видавництво Vivat" видасть книжку про найнебезпечнішу людину Третього райху Докладніше 06 жовтня 2017 р.