Книжкова Рада: необхідно відмовитися від тендерної закупівлі книжок

22 січня 2018 р.
 

Найбільші видавці України, які беруть участь у засіданні Книжкової Ради, що вперше проводиться в Харкові 28-29 травня, вважають за необхідне відмовитися від практики тендерної закупівлі книг для бібліотек.

На їхню думку, існуючий механізм закупівель для бібліотечних фондів у рамках державних програм, таких як «Українська книга», є вкрай недосконалим і завжди викликатиме підозри в необ’єктивності чи корумпованості того чи іншого рішення, оскільки всі вони ґрунтуються на суб’єктивних висновках конкретних людей, які входять до складу експертної ради програми.

До того ж, як неодноразово зазначалося під час засідання, чинний механізм не дозволяє нормально поповнювати фонди всіх основних бібліотек в областях України.

Більшість видавців висловилися за те, щоб запровадити принципово іншу систему – закупівлі для потреб бібліотек 50-70 примірників кожної нової книги, яка видається в Україні, що дозволило б наповнити сучасною літературою фонди всіх основних бібліотек в обласних центрах.

Крім того, учасники Книжкової Ради одноголосно висловилися за створення єдиного електронного реєстру всіх видаваних книг, звідки і бібліотеки, і всі зацікавлені особи могли б отримувати інформацію про новинки.

На думку президента групи компаній «Фактор» Сергія Політучого, створення такого реєстру зробить процес закупівель більш прозорим, оскільки бібліотеки зможуть самостійно обирати потрібну їх читачам літературу.

Президент Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін також підкреслив, що створення електронного каталогу дозволить вирішити проблему локалізації ринку.

«У нас сьогодні немає єдиного ринку, і в Сумах не знають, що видається в Чернігові, а в Чернівцях не знають, що випускається в Полтаві», – підкреслив він.

Під час Книжкової Ради обговорюється ціла низка найбільш важливих проблем книговидавничої галузі: питання оподаткування галузі, завдання ідентифікації України в книжковому світі як двомовної країни, методи боротьби з контрафактною продукцією й електронним піратством, питання відродження культури читання, питання, пов’язані з наповненням бібліотечних фондів, тощо.

Книжкова Рада проходить у рамках першого книжкового фестивалю Kharkiv BookFest, що відкрився в Харкові (15-30 травня). Організаторами фестивалю стали Група компаній «Фактор», видавництво «Vivat», Харківська міська рада та благодійний фонд Юрія Сапронова.

 
 
Коментарі  
 
 
Читайте також  
06 жовтня 2016 р.  
Дитячої літератури не може бути забагато Докладніше
05 жовтня 2016 р.  
«Неболови»: реалістичні історії про саме життя Докладніше
Блог
 
Книжковий Миколайчик 2017! Докладніше 13 грудня 2017 р.
 
Великі книжки для маленьких дітей Докладніше 22 листопада 2017 р.
 
Два дні з Дарою Корній у Харкові Докладніше 03 листопада 2017 р.
Бестселери
  Ми
Девід Ніколлз

Докладніше
  Снігова Королева
Ганс Крiстiaн Андерсен

Докладніше