Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич прочитала лекцію в КНУ

22 червня 2017 р.
 

Нобелівського лауреата з літератури Світлану Алексієвич тепло вітали в КНУ імені Тараса Шевченка. На її лекцію «Книга як пам’ятник стражданню та відвазі» прийшли не лише студенти з багатьох вишів Києва, а й представники Посольств, акредитованих в Україні, громадські діячі, літератори, шанувальники таланту білоруської письменниці з українським корінням.

Гостю представив Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер.

В своїй лекції Світлана Алексієвич розповіла про своє дитинство і життя та мотивацію переходу від журналістської діяльності до літературної, про особливості жанру, в якому працює, виклала свої світоглядні принципи. Світлана Алексієвич охарактеризувала себе так: « Я людина-вухо» і наголосила, що вона слухає людей і збирає історію часу.

Читайте також: Свєтлана Алексієвич: Людське серце влаштоване складніше за телевізор

«В кожній людині живе герой. Мій герой – маленька людина, її історія. Знайти людину, яка переживає певне потрясіння, почути, описати її емоції і стан в момент потрясіння – це моя робота», – наголосила письменниця. Вона написала 5 книг. Вони перекладені на 53 мови світу. Зараз працює над книгою про кохання. В планах – книга про старість. Після лекції Світлана Алексієвич відповіла на численні запитання.

Дякуючи Лауреату Нобелівської Премії Світлані Алексієвич за візит в університет, за подароване всім незабутнє спілкування, вітаючи з світовим визнанням, ректор університету Леонід Губерський сказав: «Ми пишаємося Вами. Ви, безперечно, Людина планетарного масштабу!» Його слова були зустрінуті оваціями.

 
 
Коментарі  
 
 
Читайте також  
06 жовтня 2016 р.  
Дитячої літератури не може бути забагато Докладніше
05 жовтня 2016 р.  
«Неболови»: реалістичні історії про саме життя Докладніше
Блог
 
Новинки видавництва Віват до #bookarsenal Докладніше 25 квітня 2017 р.
Новина  
«Кобзар» у стилі зомбі-хорору Докладніше 24 квітня 2017 р.
 
Вольф Ерльбрух став лауреатом Astrid Lindgren Memorial Award 2017 Докладніше 06 квітня 2017 р.