Харків став сімнадцятим містом у турі популярного українського письменника Олексія Чупи

18 лютого 2018 р.
 

Останньої п’ятниці осені, 27 листопада 2015 року, у харківській «Книгарні Є» відбулася презентація відразу двох романів сучасних українських авторів, що вийшли у видавництві «Vivat»: «Акваріум» Олексія Чупи і «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» Вікторії Амеліної.

Літературний захід відбувся у вигляді гарячої дискусії «Homo Compatiens VS Диктатор акваріума», зібрав десятки харків’ян і продовжувався значно довше, аніж планували організатори.

cc56c9d-759_441-6d20c-img06356 Основна дискусія розгорнулася навколо фабул і головних героїв представлених творів. Автори розповіли про історію написання романів, не залишилися поза їхньою увагою і гострі соціально-політичні питання, в обговоренні яких узяли активну участь усі присутні.

Модерувала дискусію харків’янка Вікторія Бабій, правозахисниця, яка на сьогоднішній день займається збором інформації про військові злочини на території України.

Amelina_VictoriaДля Олексія Чупи, автора «Акваріума», Харків став уже 17-м містом у рамках всеукраїнського туру (всього організаторами заплановано 23 міста). Літературний тур стартував на початку вересня презентацією його нового роману на Львівському форумі видавців.

Позаду залишилися Рівне, Луцьк, Івано-Франківськ, Хмельницький, Київ, Кривий Ріг, Херсон, а також міста центральної та східної України: Харків, Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, де відбулося 35 зустрічей, презентацій і цікавих дискусій (з них кожна третя презентація пройшла спільно з письменницею Вікторією Амелиной).

«Тур став повним віддзеркаленням назви книжки. Я, ніби рибка в акваріумі, хаотично рухався країною, подолавши майже 7 000 км. І в кожному місті на мене через прозорі стінки дивилися інші люди — з іншими питаннями, з іншими проблемами…

Основне завдання, яке я ставив перед собою, — показати, що письменники бувають живими, дотепними, розумними та сповненими радості, а не тільки зображеними на банкнотах та пам’ятниках. Це завдання вважаю виконаним», — розповів Олексій Чупа.

144766272902«Я думаю, що харківська презентація напевно запам’ятається письменникові надовго, адже просто за декілька годин до її початку стало відомо, що Олексій Чупа ввійшов до трійки фіналістів Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського — 2015. І книжка «Акваріум» вийшла друком також саме в харківському видавництві», — зазначила генеральний директор видавництва «Vivat» Юлія Орлова.

Польська премія Конрада-Коженьовського присуджується раз на два роки за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання. Також роман «Акваріум» увійшов до довгого списку літературної премії ВВС «Книга року-2015».

 
 
Коментарі  
 
 
Читайте також  
08 лютого 2018 р.  
«Я должна публиковать книги, которые заинтересуют нечитающего человека», – Юлия Орлова, издательство Vivat Докладніше
05 лютого 2018 р.  
Видавництво Vivat: на що чекати? Докладніше
Блог
 
З Днем Народження, ГК Фактор! Докладніше 16 лютого 2018 р.
 
І жили вони довго та щасливо : Математика Кохання Докладніше 14 лютого 2018 р.
 
Найцікавіші факти про книжки Докладніше 13 лютого 2018 р.
Бестселери
  Ми
Девід Ніколлз

Докладніше
  Снігова Королева
Ганс Крiстiaн Андерсен

Докладніше