• Світовий бестселер: історично-любовний роман «Алі і Ніно» Курбана Саїда

Світовий бестселер: історично-любовний роман «Алі і Ніно» Курбана Саїда

18 листопада 2018 р.
ОГЛЯД  

Алі та Ніно, видавництво Віват, книжкова новинка 2016Вперше роман «Алі і Ніно» вийшов у 1937 році й відразу розлетівся всім світом. «Алі і Ніно» – це зворушлива історія про кохання і дружбу, про зраду і війну. Сьогодні цією книжкою зачитуються шанувальники історичної любовної прози у 34 країнах світу. Читайте популярний роман українською. Адже переклад Оксани Герман найповніше відповідає оригіналу – він передає не тільки суть, але й дух авторського тексту.

Видання створене на основі реальних подій, описує історичну епоху – рубіж ХІХ – ХХ століття. Коли Баку перетворилося на досить багатий мегаполіс, нафтову столицю Російської імперії, сповнене численними протиріччями. Твір порушує теми релігійних табу – весілля між мусульманином та християнкою. Описує загарбницьку позицію Російської імперії, забобони перського гарему, запеклі бої під Ґянджою за незалежність молодої держави – Азербайджану.

Головний персонаж – азербайджанець Алі Хана Ширваншира, починає свою оповідь ще підлітком. Коли він навчається в Бакинському ліцеї Російської імперії та закохується «у найкращу дівчину у світі» – ученицю царської дівочої гімназії святої Тамари – грузинку Ніно Кіпіані. Парубок всім серцем мріє одружитися на гарній дівчині.

«Чоловік має носити форму, інакше росіяни почнуть зневажати його. А якщо росіяни почнуть мене зневажати, Ніно не вийде за мене заміж. А я маю одружитися з Ніно, навіть якщо вона християнка. Грузинки — найкращі жінки у світі. А що, як вона відмовить мені? Якщо так станеться, відважні джигіти перекинуть її через сідло мого скакуна і ми помчимо до іранського кордону, в Тегеран. Там вона погодиться, що ж їй залишиться робити?»

Всупереч батьківській волі, релігійним канонам та дружбі з Нахаранянем, який також був закоханий у Ніно, Алі намагався досягти своєї найзаповітнішої мрії – взяти Ніно за дружину.

Читайте захопливий, дотепний і трагічний твір азербайджанської емігрантської літератури, який став світовим бестселером. Дізнавайтеся, чи здійсниться мрія відчайдушного парубка.

Статуя «Алі і Ніно» в м. Батумі (Грузія):

 
 
Коментарі  
 
 
Читайте також  
09 серпня 2016 р. ОГЛЯД  
7 фактів, які необхідно знати про щоденник Анни Франк Докладніше
02 серпня 2016 р. ОГЛЯД  
#Книжки_для_медійників: серпень Докладніше
Блог
 
Рецензія на роман Ірини Власенко «Чужі скарби» Докладніше 26 вересня 2018 р.
 
Директор издательства Vivat: о молодых писателях, авторском праве и будущем печатной книги Докладніше 14 травня 2018 р.
 
Видавництво Vivat на Книжковому Арсеналі 2018 Докладніше 14 травня 2018 р.
Бестселери