• Гід по «Книжковому Арсеналу». 10 найцікавіших подій

Гід по «Книжковому Арсеналу». 10 найцікавіших подій

22 вересня 2020 р.
ЗАХІД  

Дискусія з Лесем Подерв´янським, ніч у бібліотеці та поетично-музичні вистави – що ще підготував цьогорічний книжковий фестиваль. Протягом 20-24 квітня у Києві відбудеться одна з найбільших літературних подій в Україні. Міжнародний фестиваль відбудеться вже вшосте і збере письменників, митців та ілюстраторів з понад 10 країн світу.

Традиційно «Книжковий Арсенал» стане не просто ярмарком, а й майданчиком для цікавих зустрічей, дискусій, кінопоказів та перформансів. Еспресо.TV відібрало 10 найцікавіших подій, які слід відвідати на «Книжковому Арсеналі».

400841dcd5e50a22de8b9

Показ першого кримськотатарського фільму «Алім» 

Німа чорно-біла стрічка 1926 року режисера Георгія Тасіна – це історія про «кримського Робіна Гуда». Фільм бере за основу кримськотатарську легенду про Аліма Айдамака – реального чоловіка, який жив у Криму у XIX столітті.

Сценарій до фільму написав Микола Бажан, взявши за основу п´єсу Іпчі Умера. Картина розповідає про боротьбу кримськотатарського селянина з багатіями у XIX столітті.

Алім – кримськотатарський селянин, який працює на фабриці Алі-бая. Протестуючи проти нелюдських умов праці, він підбурює й інших працівників до бунту. Для придушення повстання прибуває загін казаків. Алім з товаришами тікає в гори. Його ім’я наводить жах на поміщиків, адже Алім став справжнім розбійником. Але все награбоване він роздавав бідним людям.

Фільм покажуть у день відкриття «Книжкового Арсеналу» в супроводі музики Енвера Ізмайлова.

Коли і де: у середу, 20 квітня, з 20:00 до 21:30 на Вуличній сцені

 

Презентація книги Ларса Свендсена «Філософія свободи»

Презентувати український переклад своєї нової книги та поспілкуватися з гостями завітає сучасний філософ і письменник з Норвегії Ларс Свендсен. Сучасний мислитель та професор Університету Бергена здобув популярність завдяки своєму есе «Філософія нудьги».

Після цієї книги побачили світ «Філософія страху», «Філософія зла» та інші дослідження-розмисли, які були перекладені 27 мовами. Тепер в українському перекладі вийшла його книга «Філософія свободи». 

Нова робота Свендсена намагається відповісти на питання: що потрібно людині, щоб почуватися вільною? Яке суспільство ми маємо розбудувати, щоб його можна було назвати вільним? Які загрози чекають на свободу в сучасному суспільстві?

Коли і де: у четвер, 21 квітня, з 17:00 до 17:45 на сцені «Кафе Європа»

Читайте також: Програма заходів видавництва Vivat на Книжковому Арсеналі 2016

 

Дискусія про пострадянську людину в книгах Світлани Алексієвич

Книги Нобелевського лауреата Світлани Алексієвич – це дослідження «червоної імперії». Білоруська письменниця розповідає про страшні сторінки радянської епохи, про надії та розчарування «перебудовників» через історії свідків. За 25 років після розпаду СРСР ідея комунізму так і не зникла. Тому, на жаль, говорити про «кінець червоної людини» ще зарано.

Нещодавно на київській лекції Світлана Алексієвич зазначила: «Комунізм зовсім не помер. Ця ідея не йшла. […] Для всіх процесів має бути інтелектуальний і пропагандистський супровід, щоб люди зрозуміли, що відбувається. А пострадянська людина була покинута і мала сама зрозуміти, що відбувається. І в результаті знову сталінські музеї, сталінські ідеї».

Письменниця Оксана Забужко та видавці Світлана Скляр і Тетяна Трофименко проведуть дискусію «Синдром homo soveticus пострадянського суспільства в текстах Світлани Алексієвич».

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 17:00 до 17:45, зал «Фарби»

 

Презентація книги Олега Сенцова

На початку року харківське видавництво опублікувало твір незаконно ув´язненого Росією українського режисера Олега Сенцова. Книга «Купите книгу – она смешная», дійсно, позитивна та просякнута почуттям гумору.

Свій роман Олег Сенцов написав, уже перебуваючи в ув´язнені. Попри важкі умови, в яких майже два роки перебуває Олег Сенцов, його книга дотепна та легка для сприйняття.

Презентацію книги Олега Сенцова «Купите книгу – она смешная» проведуть Данило Яневський та Ганна Маєвська.

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 19:00 до 19:45, зал «Къырым»

Читайте також: Презентаційний тур Марка Лівіна

 

Поетично-музичний перформанс «Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон»

Однією з програм «Книжкового Арсеналу» стане «Перехідність» Настасії Євдокимової. Події, які проходитимуть в її рамках, поєднуватимуть поетичне та перформативне мистецтво.

Програма «Перехідність» досліджуватиме, що відбувається з текстами, коли вони переходять у музику/ зображення/ відео/ театр/ пластику. «Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон» – це поетико-музичний перформанс.

«Що ховається за словом? Що приховує сукня? Чиє обличчя за маскою? «Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон» – спроба нагадати про необхідність вдумуватися в сутність речей і смислів, дивитися вглиб, а не ковзати поглядом. Вслухатися, а не просто чути «, – зазначає учасниця перформансу, поетеса Олена Степаненко.

Інші учасники – Олена Герасим´юк, Яніна Дияк, Богуслав Поляк, Богдан-Олег Горобчук, Заза Пауалішвілі, Остап Сливинський, Христина Халімонова.

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 19:00 до 20.00, Вулична сцена

 

Дискусія про долю російської мови та культури в Україні

Мовне питання, а особливо двомовність, є доволі актуальним та неоднозначним для України. Разом з тим, що за офіційними даними більшість населення країни вважає рідною українську, російська залишається досить поширеною в Україні.

Чи є в цій двомовності небезпека? Чи наш білінгвізм – наша перевага? Відомі письменники та публіцисти Юрій Винничук, Сергій Лунін, Юрій Макаров, Михайло Назаренко, Юлія П’ятецька та Борис Херсонський дискутуватимуть, чи можлива глоссектомія – «видалення мови».

Коли і де: у суботу, 23 квітня, з 12:00 до 13:25 в залі «Папір», кінозал 1

Читайте також: Топ-10 найочікуваніших новинок до Арсеналу від видавництва Vivat

 

Літературно-мистецький перформанс «Сказкі руzzкаго міра»

Назва перформансу, позичена в однойменної книги Антіна Мухарського, говорить сама за себе. Антін Мухарський та Іван Семесюк знову візьмуться за свою «люту справу» та представлять літературно-музичне дійство.

Перформанс, який поєднає літературу та музику, як і завжди, буде сповнений гумору та іронії, патріотизму та нецензурщини.

Коли і де: у суботу, 23 квітня, з 14:30 до 15:20, Вулична сцена

 

Ніч у бібліотеці

Восени 2014 року світ облетіла новина про американця Девіда Вілліса, який випадково опинився зачиненим в лондонській книгарні. Для нього інцидент став не дуже приємним, але чимало книгоманів з усього світу щиро заздрили Віллісу.

Організатори «Книжкового Арсеналу» упевнені, що бажаючих залишитись на ніч у книгарні або бібліотеці немало і серед українців. Для них в рамках цьогорічного ярмарку відбудеться спеціальна програма «Ніч у бібліотеці», під час якої всі бажаючі зможуть залишитись на ніч в одній з бібліотек Києва: Науковій бібліотеці Максимовича при університеті Шевченка, бібліотеці Кравченка, бібліотеці «Молода Гвардія» та деяких інших.

Так, бібліотека Максимовича  розпочне свою програму о 20:00. Протягом ночі заплановані поетичний баттл, турнір з настільних ігор, літературна вікторина, гадання на книжках тощо. Також паралельно проходитимуть покази фільмів «Теорія всього» про Стівена Гокінга, «Блискучий розум» про Джона Неша та серіалу «Теорія великого вибуху».

Коли і де: у ніч з суботи на неділю, 23-24 квітня, з 20:00 до 7:00, вул. Володимирська, 58

У бібліотеці імені Кравченка о 20:00 розпочнеться своя програма. Зокрема відвідувачів зустріне музикою редактор видання Comma та діджей Сергій Кейн, виступить 5 Vymir. Вночі гості зможуть взяти участь у пішому квесті «У пошуках неповерненої книги», а також у перегляді серіалу «Книгарня Блека» / Black books.

Коли і де: у ніч з суботи на неділю, 23-24 квітня, з 20:00 до 7:00, вул. Ентузіастів, 51/24

Читайте також: Книжковий Арсенал 2016. Новинки видавництва «Vivat»

 

Спогади людей, які пройшли ГУЛАГ

Сталінські табори забрали більше життів, ніж Друга світова. Умови життя в таборах, де сталінський режим катував своїх же громадян, були нестерпними. Навіть урядова комісія СРСР за 1954 рік констатувала: окрім тяжких побутових і санітарних умов, людям було складно психологічно. Виснажлива праця, відсутність зв´язку з близькими пригнічували в´язнів.

Кількість померлих у ГУЛАГу в період з 1918 по 1956 роки становить від 15 до 30 мільйонів. Станом на початок 1950-х років українці складали п´яту частину в´язнів.

У рамках спеціальної програми УІНП «Історія: (не)засвоєні уроки» журналіст «Новой газеты» Олена Рачова проведе презентацію спогадів людей, які пройшли ГУЛАГ «58-ма. Невилучене».

Коли і де: у неділю, 24 квітня, з 17:00 до 17:45, зал «Къырым»

 

Публічна дискусія з Лесем Подерв’янським

Лесь Подерв´янський є одним з найбільш провокативних сатиричних авторів в Україні. Свої п´єси, які висміюють проблеми сучасного суспільства, він пише суржиком і не цурається нецензурної лексики.

Творчість Подерв´янського легко знайти в Інтернеті, а з 2011 року періодично постановки за його п´єсами можна побачити і на театральній сцені. Найвідоміші з його творів – «Васіліса Єгоровна та мужичкі», «Гамлєт, або Феномен датського кацапізму», «Павлік Морозов. Епічна трагедія» тощо.

На «Книжковому Арсеналі» відбудеться публічна дискусія Леся Подерв´янського з читачами «За келихом червоного сухого».

Коли і де: у неділю, 24 квітня, з 15:00 до 15:45 на сцені «Меридіан».

line_small2

Джерело: книжковий портал Буквоїд

Автор: Дар´я Тарасова

 
 
Коментарі  
 
 
Читайте також  
03 червня 2016 р. ЗАХІД  
Історія успіху Анни Гін: як стати журналістом Докладніше
02 червня 2016 р. ЗАХІД  
Галина Рогова: майстер-клас з малювання Докладніше
Блог
 
Бізнес, саморозвиток, дозвілля. 7 новинок першого кварталу, якими ми пишаємось Докладніше 25 березня 2020 р.
 
25 березня – онлайн-презентація світового бестселера Пітера Мейла «Рік у Провансі» Докладніше 23 березня 2020 р.
 
Команда Vivat вітає жінок із прийдешнім святом Докладніше 06 березня 2020 р.
Бестселери
  Гессі
Наталія Матолінець

Докладніше
  Брама. Багряні ночі
Мирослав Кошик, Анатолій Мицкан

Докладніше