• Гід по «Книжковому Арсеналу». 10 найцікавіших подій

Гід по «Книжковому Арсеналу». 10 найцікавіших подій

17 листопада 2019 р.
ЗАХІД  

Дискусія з Лесем Подерв´янським, ніч у бібліотеці та поетично-музичні вистави – що ще підготував цьогорічний книжковий фестиваль. Протягом 20-24 квітня у Києві відбудеться одна з найбільших літературних подій в Україні. Міжнародний фестиваль відбудеться вже вшосте і збере письменників, митців та ілюстраторів з понад 10 країн світу.

Традиційно «Книжковий Арсенал» стане не просто ярмарком, а й майданчиком для цікавих зустрічей, дискусій, кінопоказів та перформансів. Еспресо.TV відібрало 10 найцікавіших подій, які слід відвідати на «Книжковому Арсеналі».

400841dcd5e50a22de8b9

Показ першого кримськотатарського фільму «Алім» 

Німа чорно-біла стрічка 1926 року режисера Георгія Тасіна – це історія про «кримського Робіна Гуда». Фільм бере за основу кримськотатарську легенду про Аліма Айдамака – реального чоловіка, який жив у Криму у XIX столітті.

Сценарій до фільму написав Микола Бажан, взявши за основу п´єсу Іпчі Умера. Картина розповідає про боротьбу кримськотатарського селянина з багатіями у XIX столітті.

Алім – кримськотатарський селянин, який працює на фабриці Алі-бая. Протестуючи проти нелюдських умов праці, він підбурює й інших працівників до бунту. Для придушення повстання прибуває загін казаків. Алім з товаришами тікає в гори. Його ім’я наводить жах на поміщиків, адже Алім став справжнім розбійником. Але все награбоване він роздавав бідним людям.

Фільм покажуть у день відкриття «Книжкового Арсеналу» в супроводі музики Енвера Ізмайлова.

Коли і де: у середу, 20 квітня, з 20:00 до 21:30 на Вуличній сцені

 

Презентація книги Ларса Свендсена «Філософія свободи»

Презентувати український переклад своєї нової книги та поспілкуватися з гостями завітає сучасний філософ і письменник з Норвегії Ларс Свендсен. Сучасний мислитель та професор Університету Бергена здобув популярність завдяки своєму есе «Філософія нудьги».

Після цієї книги побачили світ «Філософія страху», «Філософія зла» та інші дослідження-розмисли, які були перекладені 27 мовами. Тепер в українському перекладі вийшла його книга «Філософія свободи». 

Нова робота Свендсена намагається відповісти на питання: що потрібно людині, щоб почуватися вільною? Яке суспільство ми маємо розбудувати, щоб його можна було назвати вільним? Які загрози чекають на свободу в сучасному суспільстві?

Коли і де: у четвер, 21 квітня, з 17:00 до 17:45 на сцені «Кафе Європа»

Читайте також: Програма заходів видавництва Vivat на Книжковому Арсеналі 2016

 

Дискусія про пострадянську людину в книгах Світлани Алексієвич

Книги Нобелевського лауреата Світлани Алексієвич – це дослідження «червоної імперії». Білоруська письменниця розповідає про страшні сторінки радянської епохи, про надії та розчарування «перебудовників» через історії свідків. За 25 років після розпаду СРСР ідея комунізму так і не зникла. Тому, на жаль, говорити про «кінець червоної людини» ще зарано.

Нещодавно на київській лекції Світлана Алексієвич зазначила: «Комунізм зовсім не помер. Ця ідея не йшла. […] Для всіх процесів має бути інтелектуальний і пропагандистський супровід, щоб люди зрозуміли, що відбувається. А пострадянська людина була покинута і мала сама зрозуміти, що відбувається. І в результаті знову сталінські музеї, сталінські ідеї».

Письменниця Оксана Забужко та видавці Світлана Скляр і Тетяна Трофименко проведуть дискусію «Синдром homo soveticus пострадянського суспільства в текстах Світлани Алексієвич».

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 17:00 до 17:45, зал «Фарби»

 

Презентація книги Олега Сенцова

На початку року харківське видавництво опублікувало твір незаконно ув´язненого Росією українського режисера Олега Сенцова. Книга «Купите книгу – она смешная», дійсно, позитивна та просякнута почуттям гумору.

Свій роман Олег Сенцов написав, уже перебуваючи в ув´язнені. Попри важкі умови, в яких майже два роки перебуває Олег Сенцов, його книга дотепна та легка для сприйняття.

Презентацію книги Олега Сенцова «Купите книгу – она смешная» проведуть Данило Яневський та Ганна Маєвська.

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 19:00 до 19:45, зал «Къырым»

Читайте також: Презентаційний тур Марка Лівіна

 

Поетично-музичний перформанс «Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон»

Однією з програм «Книжкового Арсеналу» стане «Перехідність» Настасії Євдокимової. Події, які проходитимуть в її рамках, поєднуватимуть поетичне та перформативне мистецтво.

Програма «Перехідність» досліджуватиме, що відбувається з текстами, коли вони переходять у музику/ зображення/ відео/ театр/ пластику. «Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон» – це поетико-музичний перформанс.

«Що ховається за словом? Що приховує сукня? Чиє обличчя за маскою? «Не-прозора сукенка, або Сім листів до Емілі Дікінсон» – спроба нагадати про необхідність вдумуватися в сутність речей і смислів, дивитися вглиб, а не ковзати поглядом. Вслухатися, а не просто чути «, – зазначає учасниця перформансу, поетеса Олена Степаненко.

Інші учасники – Олена Герасим´юк, Яніна Дияк, Богуслав Поляк, Богдан-Олег Горобчук, Заза Пауалішвілі, Остап Сливинський, Христина Халімонова.

Коли і де: у п´ятницю, 22 квітня, з 19:00 до 20.00, Вулична сцена

 

Дискусія про долю російської мови та культури в Україні

Мовне питання, а особливо двомовність, є доволі актуальним та неоднозначним для України. Разом з тим, що за офіційними даними більшість населення країни вважає рідною українську, російська залишається досить поширеною в Україні.

Чи є в цій двомовності небезпека? Чи наш білінгвізм – наша перевага? Відомі письменники та публіцисти Юрій Винничук, Сергій Лунін, Юрій Макаров, Михайло Назаренко, Юлія П’ятецька та Борис Херсонський дискутуватимуть, чи можлива глоссектомія – «видалення мови».

Коли і де: у суботу, 23 квітня, з 12:00 до 13:25 в залі «Папір», кінозал 1

Читайте також: Топ-10 найочікуваніших новинок до Арсеналу від видавництва Vivat

 

Літературно-мистецький перформанс «Сказкі руzzкаго міра»

Назва перформансу, позичена в однойменної книги Антіна Мухарського, говорить сама за себе. Антін Мухарський та Іван Семесюк знову візьмуться за свою «люту справу» та представлять літературно-музичне дійство.

Перформанс, який поєднає літературу та музику, як і завжди, буде сповнений гумору та іронії, патріотизму та нецензурщини.

Коли і де: у суботу, 23 квітня, з 14:30 до 15:20, Вулична сцена

 

Ніч у бібліотеці

Восени 2014 року світ облетіла новина про американця Девіда Вілліса, який випадково опинився зачиненим в лондонській книгарні. Для нього інцидент став не дуже приємним, але чимало книгоманів з усього світу щиро заздрили Віллісу.

Організатори «Книжкового Арсеналу» упевнені, що бажаючих залишитись на ніч у книгарні або бібліотеці немало і серед українців. Для них в рамках цьогорічного ярмарку відбудеться спеціальна програма «Ніч у бібліотеці», під час якої всі бажаючі зможуть залишитись на ніч в одній з бібліотек Києва: Науковій бібліотеці Максимовича при університеті Шевченка, бібліотеці Кравченка, бібліотеці «Молода Гвардія» та деяких інших.

Так, бібліотека Максимовича  розпочне свою програму о 20:00. Протягом ночі заплановані поетичний баттл, турнір з настільних ігор, літературна вікторина, гадання на книжках тощо. Також паралельно проходитимуть покази фільмів «Теорія всього» про Стівена Гокінга, «Блискучий розум» про Джона Неша та серіалу «Теорія великого вибуху».

Коли і де: у ніч з суботи на неділю, 23-24 квітня, з 20:00 до 7:00, вул. Володимирська, 58

У бібліотеці імені Кравченка о 20:00 розпочнеться своя програма. Зокрема відвідувачів зустріне музикою редактор видання Comma та діджей Сергій Кейн, виступить 5 Vymir. Вночі гості зможуть взяти участь у пішому квесті «У пошуках неповерненої книги», а також у перегляді серіалу «Книгарня Блека» / Black books.

Коли і де: у ніч з суботи на неділю, 23-24 квітня, з 20:00 до 7:00, вул. Ентузіастів, 51/24

Читайте також: Книжковий Арсенал 2016. Новинки видавництва «Vivat»

 

Спогади людей, які пройшли ГУЛАГ

Сталінські табори забрали більше життів, ніж Друга світова. Умови життя в таборах, де сталінський режим катував своїх же громадян, були нестерпними. Навіть урядова комісія СРСР за 1954 рік констатувала: окрім тяжких побутових і санітарних умов, людям було складно психологічно. Виснажлива праця, відсутність зв´язку з близькими пригнічували в´язнів.

Кількість померлих у ГУЛАГу в період з 1918 по 1956 роки становить від 15 до 30 мільйонів. Станом на початок 1950-х років українці складали п´яту частину в´язнів.

У рамках спеціальної програми УІНП «Історія: (не)засвоєні уроки» журналіст «Новой газеты» Олена Рачова проведе презентацію спогадів людей, які пройшли ГУЛАГ «58-ма. Невилучене».

Коли і де: у неділю, 24 квітня, з 17:00 до 17:45, зал «Къырым»

 

Публічна дискусія з Лесем Подерв’янським

Лесь Подерв´янський є одним з найбільш провокативних сатиричних авторів в Україні. Свої п´єси, які висміюють проблеми сучасного суспільства, він пише суржиком і не цурається нецензурної лексики.

Творчість Подерв´янського легко знайти в Інтернеті, а з 2011 року періодично постановки за його п´єсами можна побачити і на театральній сцені. Найвідоміші з його творів – «Васіліса Єгоровна та мужичкі», «Гамлєт, або Феномен датського кацапізму», «Павлік Морозов. Епічна трагедія» тощо.

На «Книжковому Арсеналі» відбудеться публічна дискусія Леся Подерв´янського з читачами «За келихом червоного сухого».

Коли і де: у неділю, 24 квітня, з 15:00 до 15:45 на сцені «Меридіан».

line_small2

Джерело: книжковий портал Буквоїд

Автор: Дар´я Тарасова

 
 
Коментарі  
 
 
Читайте також  
03 червня 2016 р. ЗАХІД  
Історія успіху Анни Гін: як стати журналістом Докладніше
02 червня 2016 р. ЗАХІД  
Галина Рогова: майстер-клас з малювання Докладніше
Блог
 
Визначено лауреата Гонкурівської премії Докладніше 05 листопада 2019 р.
 
ТОП-тема: фемінізм в літературі Докладніше 23 жовтня 2019 р.
 
Чи потрібна державна підтримка українського книговидання для просування нашої літератури за кордоном Докладніше 21 жовтня 2019 р.
Бестселери
  Гессі
Наталія Матолінець

Докладніше
  Брама. Багряні ночі
Мирослав Кошик, Анатолій Мицкан

Докладніше