Колпакова Ольга

«Дитяча книжка має підтримувати, світити, наче ліхтарик, якщо сонце вже сховалося, а зірки ще не засвітилися»

Ольга Колпакова – російська дитяча письменниця, журналіст, сценарист. Народилася в Алтайському краї. Закінчила факультет журналістики Уральського державного університету. Живе в Єкатеринбурзі.

Публікувалася в численних журналах, серед яких «Познайка», «Богдан», «Кукумбер». Автор журналу «Чудо-глобус». Автор близько 70 книжок для дітей, серед яких казки, повісті для школярів і пізнавальна література.

Пише російською мовою. Деякі твори перекладені українською, англійською, монгольською, мовою комі. Серед найвідоміших книжок: «Занимательная биология», «Мамина помощница», «Нестрашные сказки про страшную Буку», «Добрая феечка с вредным характером», «Верните новенький скелет», «Лошадка Мохноногая торопится, бежит…», «Дома мира», «Луч широкой стороной», «Большое сочинение про бабушку» тощо.

Книжки Ольги Колпакової— для різного віку, але їх можна читати всією сім’єю, і кожен знайде для себе щось своє. Основна ідея багатьох творів: кожен у цьому дивовижному світі для чогось, кожен — окрема цінність, але й частина цілого.

«Дитяча книжка, — вважає письменниця, —має підтримувати, світити, наче ліхтарик, якщо сонце сховалося, а зірки ще не засвітилися». «Немає дітей, які не читають. І якщо дитина не читає, значить, їй просто ще не потрапила до рук «її» книжка».

Ольга Колпакова — лауреат премії П. П. Бажова, премії педагогічного визнання «Добра ліра», фіналіст літературного конкурсу імені С. Михалкова тощо.