Кравець Іван

Лауреат Національної премії України імені Лесі Українки. Володар міжнародних та вітчизняних премій на виставках графіки і плакату в США, Іспанії та Україні.

Іван Кравець (07.06.1959) – український художник зі світовим ім’ям. Лауреат Національної премії України імені Лесі Українки 2015 року. Член Спілки художників України. Володар міжнародних та вітчизняних премій на виставках графіки та плакату в Ненсі (США), на Ібіці (Іспанія), у Львові.

Іван Кравець закінчив Львівський державний коледж декоративного та прикладного мистецтва за спеціальністю «Дизайн, графіка». Вищу освіту здобув в Українській академії книгодрукування – «Графіка». З 1982 року бере участь у вітчизняних та міжнародних виставках книжкової й малої станкової графіки. На початок 2016 року І. Кравець підготував ілюстрації до понад 30-ти книжкових видань.

Серед досягненьталановитого художника та дизайнера:персональні виставки – у Відні (1993), Львові (1997) та Києві – 2003, 2014 рр. Більшість його робіт зберігається у галереях та приватних колекціях в Україні, США, Франції, Нідерландах, Австрії, Іспанії та Польщі.

Сьогодні відомий художник готує ілюстрації до книжок, відточує майстерність із живопису, графічного дизайну, сценографії та естампу, віднаходить нові рішення в дизайні інтер’єру. Проживає у Києві.

Видавництво «Vivat» випустило дитячу книгу з його ілюстраціями «Василинка – руда вдача».