Балух Свiтлана

Художник, ілюстратор.

Світлана Балух – художник, ілюстратор, працює переважно в техніці акварелі, пастелі, також займається олійним живописом і ткацтвом. Народилася 14 квітня 1981 року в м. Волочиськ Хмельницької області. Виросла на Прикарпатті, у містечку Богородчани, де закінчила художню школу.

З 1996 по 1998 рік навчалася в Косівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва ім. В. Касіяна (відділ художнього ткацтва). 2005 року закінчила Львівську національну академію мистецтв (спеціалізація «Моделювання костюму»). На останніх курсах працювала художником по костюмах в Івано-Франківському обласному українському музично-драматичному театрі імені І. Франка. З 2009 року ілюструє дитячі видання.

Роботи Світлани Балух були багато разів представлені на регіональних, обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких виставках, фестивалях (молодіжний фестиваль «Вибір», м. Львів, 2002 рік; Міжнародна виставка ілюстрації в рамках Львівського дитячого фестивалю, 2011 рік; фестиваль «Етно-лялька», м. Львів, 2015 рік, тощо). 2007 року в Івано-Франківську відбулася персональна виставка живопису Світлани Балух під назвою «Поцілунок ангела». У 2016 році книжка «Паперова царівна» відзначена як найкраще ілюстроване видання у конкурсі «Мистецтво книги», що пройшов у рамках Міжнародної книжкової ярмарки «Зелена хвиля».

Серед книжок, що їх проілюструвала Світлана Балух, — видання «Різдвяна чудасія», «Золота книжка», «Світло слова: поезії» Марії Влад, «Вовчик-колядник» і «Паперова Царівна» Оксани Лущевської тощо. Також ілюстратор співпрацювала з видавництвами «Vivat», «Братське», «Свічадо», «Смолоскип», дитячими журналами «Ангелятко», «Крилаті», «Пізнайко», «Мамине сонечко» та «Зернятко».